SEC Başkanına Göre O Altcoin Menkul Kıymet! Balinalar Satıyor!

Piyasa SEC’in bir spot Ethereum ETF’ye ne zaman onay vereceğini tartışıyor. Bununla birlikte, ortaya çıkan yeni belgelere göre SEC Başkanı Gary Gensler’in kanaati Ethereum’un bir menkul kıymet olduğu yönünde. Bu arada, bu haberlerin ardından lider altcoin ani satış baskısı altına girdi. On-chain balina gözlemcisi Whale Alert, balinaların ETH’leri borsalara boşalttığını tespit etti.

SEC ve Başkanı’na göre lider altcoin Ethereum bir “menkul kıymet!”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa yeni haftaya da kırmızı bölgede başladı. SEC Başkanı’nın ortaya çıkan Ethereum görüşleri piyasadaki satış baskısını artırdı. FOX Business’ın haberine göre, yeni mahkeme dosyaları SEC ve Başkan Gensler’in lider altcoin Ethereum’un en az bir yıl boyunca bir menkul kıymet olduğuna inandığını gösteriyor

Bu açıklama, Ethereum yazılım şirketi Consensys’in ajansa karşı yaptığı bir şikayetin ardından geldi. Şirket, SEC’in federal menkul kıymetler yasalarına uymadığını iddia ediyor. Bu yüzden, SEC aleyhine bir dava açtı. Bu davanın mahkeme belgeleri, Gary Gensler’in bu inanca sahip olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca, mahkeme dosyalarında, Gensler’in Ethereum’un Proof of Work’ten (PoW) Proof of Stake’e (PoS) geçişinden bu yana ETH’yi bir menkul kıymet olarak gördüğü belirtiliyor. FOX Business muhabiri Eleanor Terret, gelişmeyi, X hesanbından şu şekilde paylaştı:

Son Dakika: Yeni mahkeme dosyaları SEC ve Başkan Gensler’in Ethereum’un en az bir yıl boyunca bir menkul kıymet olduğuna inandığını gösteriyor.

Pazartesi dosyalanan yeni belgeler henüz rapor edilmedi. Bu belgeler SEC’in Ethereum’un menkul kıymet statüsüne ilişkin düşüncesinin ardındaki zaman çizelgesine ışık tutuyor. Ayrıca, 2 trilyon dolarlık dijital varlık endüstrisinin milyonlarca yatırımcının elinde bulunan bir kripto para biriminin yasal statüsüne ilişkin belki de en büyük sorusuna cevap veriyor.

Ethereum balinaları Binance’e ETH yığıyor!

Lider altcoin fiyatı bugün yaklaşık %5 değer kaybetti. Balina verileri, 56 bin ETH’nin kripto borsası Binance’e taşındığını gösteriyor. Bu da ETH için potansiyel bir düzeltme konusunda spekülasyonlara yol açtı. İlginç bir şekilde, çeşitli on-chain izleyicilerden gelen veriler ETH’yi çevreleyen önemli balina aktivitesini aydınlattı. Geçtiğimiz 24 saat içinde balinalar, tam olarak 55.706 ETH’yi Binance’e boşalttı

Whale Alert’ün verileri, bu durumu bir perspektife oturtmak amacıyla, 33,23 milyon dolar değerindeki 10.431 ETH’nin Binance’e aktarıldığını ortaya koyuyor. Ayrıca, başka bir balina 106,12 milyon dolar değerindeki 33.383 ETH’yi aynı borsaya taşıdı. Ardından başka bir balina 38,07 milyon dolar değerindeki 11.892 ETH’yi yine aynı borsaya kaydırdı. Bu büyük Ethereum satışları, önümüzdeki dönemde Ethereum’un fiyatında potansiyel bir düzeltme yaşanacağına dair duyguları doğurdu. Balina avı sonrası ralli henüz gerçekleşmemişken balinaların bu davranışı dump düşüncelerini daha da güçlendiriyor.

Lider altcoin fiyatı düşüyor

Yazı sırasında Ethereum’un fiyatı son 24 saat içinde yaklaşık %5’lik bir düşüş kaydetti. ETH, halihazırda 3.154 dolardan işlem görüyor. Token’in gösterdiği çalkantılı fiyat hareketi, türev verileriyle daha da uyumlu hale geldi. Coinglass, ETH’nin açık faizinde %4,76’lık bir düşüş olduğunu gösteriyor. Buna karşın türev hacminin %11,00 arttığını vurguluyor. Ethereum’un son dönemde artan dalgalı hareketiyle uyumlu olan türev verileri, yatırımcılar arasında muhtemelen spekülatif ticaretten kaynaklanan karışık bir duyguya işaret ediyor.

Bununla birlikte, TRON’un kurucusu Justin Sun, son zamanlarda şaşırtıcı miktarlarda ETH biriktiriyor. Dahası, büyük bir Ethereum balinası olan SUN, buna uzun süredir devam ediyor. Bu da, uzun vadede token için iyimser bir senaryo çiziyor. Kripto yatırımcıları, herhangi bir fiyat değişimi için Ethereum’u kapsamlı bir şekilde izlemeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir