Jose Mourinho, Sessizliğini Bozdu!

Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım’ın başkanlık seçimlerini kazanması halinde Sarı-Lacivertli kulübün başına Jose Mourinho’yu getireceğini açıklamasının ardından Beşiktaş da Portekizli teknik direktör ile görüştüklerini bildirmişti.

Süper Lig devlerinin yakın takibe aldığı Jose Mourinho, Suudi Arabistan’da düzenlenen bir konferansa katıldı. Mourinho, Roma’daki ayrılık sürecine dair de sessizliğini bozdu.

“KARİYERİMDEKİ BİR ŞAMPİYONLUĞU DİĞERİNE TERCİH ETMEM”

Konuşmasında çalışma stratejisinden bahseden Mourinho, “Kariyerimde çalıştırdığım her kulübün yeteneklerini, başarıya giden yollarını algılıyorum ve sahip olduğum olumlu şeyler üzerinde çalışıyorum. Kendimi sosyal medyada değil sahada yarattım. Sahada 26 şampiyonluk kazandım. Kariyerimdeki bir şampiyonluğu diğerine tercih etmek istemem” dedi.

FUTBOLCULARA TAVSİYE

Futbolculara sosyal medyadan uzak durmalarını tavsiye eden Jose Mourinho, “Etkilenmemek için ben de kendimi sosyal medyadan izole etmeye çalışıyorum. Oyunculara tavsiyem sahada elinizden geleni yapın. Özel hayatlarınızı medyadan ayırmanızı rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ROMA’DA BENİ BU YÜZDEN 3. YILDA KOVDULAR”

Mourinho son olarak Roma’dan neden gönderildiğini esprili bir dille yanıtladı. Portekizli teknik adam, Roma’da iki Avrupa finaline çıkmasını “kariyerinin en zorlu ünvanı” olarak niteledi. Mourinho; “2012’de Real Madrid ile La Liga’yı kazanmak mı, 2005’te Chelsea ile Premier Lig’i kazanmak mı daha zorlayıcıydı?” şeklindeki soruya;

“Hiçbiri. Roma ile üst üste iki yıl Avrupa’da finale çıkmak olduğunu söyleyebilirim. Tarihe bakarsanız nedenini anlarsınız. Durumun normal bir sonucu olarak yaptığınız şeyler vardır. Ne kadar az koşula sahip olur ve kazanmayı başarırsanız, o kadar çok övgü alırsınız. Roma’da üst üste iki Avrupa finaline çıkmak tarihsel olarak imkansızdı. Bu yüzden üçüncü yıl beni kovdular (Gülerek)” cevabını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir